İnstagram Gönderilerindeki Yorumları Nasıl Kapatırım?

Genellikle; İnstagram‘da paylaştığımız fotoğrafların ve videoların, çok fazla beğeni ve yorum almasını isteriz. Bazı durumlarda ise paylaştığımız fotoğrafların altına kimse yorum yazmasın istiyoruz. Yada, öyle saçma yorumlar gelmeye başlıyor ki; ister istemez gönderimizi yoruma kapatmak istiyoruz. Bugün sizlere instagram gönderilerini yoruma kapatma işlemini nasıl yapacağımızı gösteriyorum.

İnstagram yorumları nasıl kapatılır?

İnstagram gönderilerine yorum yapılmasını istemiyorsak; instagramda gönderimizin yorumlarını kapatmamız gerekiyor. Bu işlem çok basit bir işlem gelin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

İnstagram yorum kapatma nasıl yapılır?
İnstagram yorum kapatma nasıl yapılır?
  1. Öncelikle yorum yapılmasını istemediğimiz fotoğrafı açalım ve sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolünü tıklayalım.
  2. Açılan ekranda “yorum yapmayı kapat” seçeneğine bir kere dokunalım.
  3. İşlem tamam; bu fotoğrafın yorumları devre dışı bırakılmıştır.

İnstagramda bir fotoğrafın yorumları devre dışı bırakıldığında (yorumlar kapatıldığında) neler oluyor? Bilmemiz gerekenler

Bir fotoğrafın yorumları kapatıldığında; yorum alanı devre dışı kalmakta ve yorumlar siz tekrar açana kadar görünmemektedir.

Tavsiye Yazı: İnstagram arama geçmişi nasıl silinir?

İnstagram yorum kapatma işlemi sonrası kaybolan yorumlar silinmemektedir. Tekrar yorum yapmayı açtığınızda, fotoğrafa ait olan eski yorumlar tekrar geri gelmektedir.

İnstagram yorumlarını fotoğrafınızı paylaşırken de yoruma kapatabilirsiniz. Paylaşma ekranında yorum yapmayı kapat demeniz yeterlidir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here