İnstagram’da Repost Nasıl Yapılır?

İnstagram'da fotoğraf ve videolar nasıl repost yapılır? İnstagram repost yazı kopyalama işlemi. İnstagram repost uygulamaları ve daha fazlası; instagram'da repost nasıl yapılır? yazımızda sizlerle.

Bugün; instagram hakkında bana çok sık gelen bir sorunun cevabını vereceğim. Bana gelen maillerin bir çoğunda; İnstagram’da repost nasıl yapılır?, instagram’da başkasının fotoğrafını kendi profilimde nasıl yayınlarım? şeklinde sorular var. Arkadaşlar instagram repost işlemi uygulama üzerinden şuan için yapılamıyor. Yani Facebook‘da bulunan “Paylaş” butonu, Twitter‘da bulunan “Retweet” butonu gibi repost butonu henüz uygulamada yok. İnstagram’da repost işlemi telefonumuza kuracağımız repost programları aracılığıyla yapılabiliyor.

İnstagram’da program kullanarak repost nasıl yapılır?

İnstagram’da repost yapabilmek için ben; Repost Photo & Video for Instagram uygulamasını kullanıyorum. Uygulama hem Google Play, hemde iTunes platformlarında mevcut. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek çok basit bir şekilde instagram’da repost yapabilirsiniz. Gelin şimdi bu uygulama ile nasıl repost yapacağımızı öğrenelim.

Öncelikle repost uygulamasını kullandığımız telefonun alt yapısına göre uygulama marketlerinden indirelim. Ben android kullanıcıları için uygulamayı indirebilecekleri butonu hemen aşağıya ekledim.

Android

1Uygulamayı indirip kurduktan sonra; diğer repost uygulamalarındaki gibi kullanıcı adı, şifre falan girmemize gerek olmuyor. Böylece hesap güvenliğimizi de sağlamış oluyoruz. Şimdi instagram’da repost nasıl yapılır? sorumuza dönelim.

2 Uygulamayı kurduysanız artık uygulamadan çıkın ve normal instagram uygulamasını açın. Beğendiğiniz ve repost yapmak istediğiniz bir fotoğrafın yada videonun üzerinde bulunan üç nokta simgesine dokunun. Alt resimde gördüğünüz gibi bir ekran açılacak. Burada Bağlantıyı kopyala diyoruz.

Uygulama ile instagramda repost nasıl yapılır

3İnstagramda işimiz bitti. Şimdi uygulamayı açıyoruz. Uygulamayı açtığınızda instagramda repost yapmak istediğiniz fotoğrafın orda olduğunu göreceksiniz. Alt resimde de bunu görebilirsiniz. Şimdi bu resmin üzerini tıklayalım.

İnstagramda repost yapmak. Nasıl yapılır?

4Açılan ekranda Repost butonunu tıklayalım. Açılan ekranda Open instagram diyelim. Böylece instagramda repost yapacağımız fotoğraf instagram uygulamasında (normal gönderi paylaşma ekranı) açılıyor. Yazı alanını parmağımızla basılı tutuyoruz ve yapıştır diyerek; repost yapacağımız gönderinin yazılarını da aktarıyoruz ve paylaşıyoruz. Böylece instagram repost işlemi tamamlanmış oluyor.

Tavsiye Yazı: İnstagram İsim Değiştirme

Umarım instagram’da repost nasıl yapılır? sorusunun cevabını vermişimdir. Eğer anlamadığınız bir nokta varsa; lütfen yorum alanını kullanarak çekinmeden sorunuzu iletin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here