Tarlusal aç mı tok mu ?

Soru: Doktor Tarlusal reçete etti ama nasıl kullanacağımı, aç mı tok mu içeceğimi söylemedi. Tarlusal kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Cevap: Devlet hastanelerindeki doktorların hastalarına muayene etmek ve ilaç reçete etmek için oldukça kısıtlı bir süresi var ve bu sürenin önemli bir kısmı da hastanın derdini anlatmasıyla geçmektedir.

Bu sebeple doktorlar bir ilaç reçete ettikleri zaman ilacın kullanımı ile ilgili detaylı bilgiler veremeyebiliyorlar.

Bazı ilaçların mideye olan etkileri fazladır. Bu sebeple doktorlar ilacın aç mı tok mu kullanılacağını hatırlatmaya özen gösterirler. Bazı ilaçların ise aç veya tok kullanılması fazla fark etmez, bu sebeple doktorlar hatırlatma gereği duymayabilirler.

Belli bir yaştan sonra bir ilacın aç veya tok kullanılması gerektiğini sormak rutinlerimiz arasına girmektedir. Bu sebeple eczacıya veya doktora ilk olarak aç mı, tok mu diye sorarız.

Çoğu ilaç aç karna alındığında maksimum olarak etkisini gösterir ama mideye zararı da maksimum olur. Bazı ilaçlar ise tam tersine gıdalarla alındığı zaman daha etkilidir.

Tarlusal reçete edilen kişiler çoğunlukla aç mı tok mu sorusunu sormaktadırlar, çünkü bu husus hakkında kullanma talimatında detaylı bilgi verilmemiştir. Halbuki çoğu ilacın kullanma talimatında ilacın aç veya tok olarak kullanılması hususu özellikle belirtilmektedir.

Tarlusal aç mı tok mu ?

Tarlusal ilacının kullanma talimatında “Tarlusal’i yemeklerden önce veya sonra kullanabilirsiniz” denilmektedir. Yani Tarlusal’i aç veya kullanmanızın bir önemi yoktur.

Bununla birlikte mide rahatsızlığınız var ise tok alsanız daha iyi olacaktır.

 

Alakalı yazılar:

Tarlusal zayıflatır mı ?

Tarlusal reçetesiz alınır mı ?

Tarlusal aile hekimi yazabilir mi ?

Tarlusal bebeği düşürür mü ?

Tarlusal kullanırken ilişkiye girilir mi ?

Adetliyken Tarlusal içilir mi ?

Tarlusal aç mı tok mu ?

Tarlusal yumurta çatlatır mı ?

Tarlusal kasık ağrısı yapar mı ?

Tarlusal sivilce yapar mı ?

Tarlusal ishal yapar mı?

Tarlusal uyku yapar mı ?

Tarlusal karın ağrısı yapar mı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here